Mateřská škola - Kdo si hraje, nezlobí

Mateřská škola v Kovářské slouží jako účelové zařízení od roku 1976.Z původního společného zařízení jeslí a mateřská školy koncipované pro 95 dětí se zredukovalo na bezbariérové přízemí jediné z budov. Mateřská škola se nachází na kraji sídliště a je jediným předškolním zařízením v obci. Zajišťuje celodenní provoz ve dvou třídách o kapacitě 30dětí celkem.

K budově přiléhá zahrada s krytou terasou a pískovištěm. Prostory MŠ zahrnují technické zázemí a kancelář, sloužící personálu, pro potřeby dětí je zde plně vybavená šatna, jídelna, herny a odpočívárna. Stravu do MŠ dovážíme v termoboxech dle hygienických norem a předpisů. Dětem se odstranilo docházení do ŠJ při ZŠ za každého počasí.

V letošním roce MŠ prošla rekonstrukcí umývárny a sociálního zařízení. Dále pak byly obě třídy nově vybaveny novým nábytkem , dětskými koutky a hračkami.

Pro následující rok jsme si vytýčili obnovu a renovaci školní zahrady a pískoviště.

K partnerům s nimiž spolupracujeme, patří již tradičně ZŠ, zvláště pak 1.třída

a ŠD v Kovářské, ZUŠ ve Vejprtech , MŠ Vejprty.

Soubory k nahlédnutí:

Školní vzdělávací program 2013-2015.pdf (762,1 kB)

Organizace dne v MŠ

Režim dne je přizpůsoben podmínkám mateřské školy, respektuje dobu příchodu a odchodu dětí, jejich věkové zvláštnosti, potřeby, biorytmus a náročnost prováděných činností. Je volný, pevně stanovena pouze doba stravování a odpočinku.

Spontánní hry probíhají po příchodu dětí do 7.45 hod., při pobytu venku a v odpoledních hodinách před odchodem domů / dle potřeb, věku a schopností.

Činnosti řízené pedagogem probíhají denně po dopolední svačině podle potřeb, věku, schopností dětí a vlastního zájmu se řízených činností zúčastnit.

příchod dětí do MŠ, spontánní herní činnosti, individuální práce s dětmi

tělovýchovná chvilka, hygiena

dopolední svačina

řízená činnost, ranní kruh, činnosti podle věku, pobyt venku